Bezpieczna podróż poza granice kraju

Kochamy podróżować. Nawet typowi domownicy lubią od czasu do czasu zmienić klimat na bardziej korzystniejszy. Do pewnego czasu podróżowanie poza granice naszego kraju było bardzo utrudnione, żeby nie mówić już o lataniu samolotem. Wiele osób na pewno pamięta, jak jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy jeździli na wakacje zagraniczne, wysłużonym Polonezem do Bułgarii. Obecnie mocno się to zmieniło. Wystarczy wsiąść w samolot, aby już po kilku godzinach wylądować na słonecznych plażach Hiszpanii, Grecji, czy też w innym, równie słonecznym kraju. Podróżowanie otwiera przed nami nowe możliwości. Pamiętajmy o tym, żeby na czas podróży w odpowiedni sposób się zabezpieczyć. Umożliwią nam to dobre ubezpieczenia turystyczne.

Czym jest polisa podróżna?

Od pewnego czasu można zauważyć, że Polacy są bardziej świadomym i rozsądnym narodem decydując się na wykupienie polisy podróżnej. Co to dokładnie jest? Jest to ochrona na czas podróży. W zdecydowanej większości decydujemy się na wykupienie takiego pakietu podróżując za granicę. Turyści nie mogą zapomnieć o tym, że jest to ubezpieczenie, które zapewnia również ochronę podczas podróży krajowych. Jest to pakiet ubezpieczeniowy, który obowiązuje tylko przez określony czas. To my, podczas podpisywania umowy, decydujemy się na okres, jak również na dokładny zakres całej polisy.

Koszty leczenia i inne rzeczy

Najważniejszą rzeczą, jeżeli chodzi o ubezpieczenia turystyczne, są koszty leczenia. Zawsze należy sprawdzić sumę gwarantowaną. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ w przypadku jakiegokolwiek zachorowania za granica, złamania nogi, itd., za wszelką pomoc medyczną musimy zapłacić! Standardowa polisa ubezpieczeniowa na zdrowie, którą każdy z nas ma, obowiązuje tylko w granicach Polski. Przebywając (nawet na kilka godzin) poza krajem, za wszelkie koszty leczenia płacimy z własnej kieszeni. Sumy potrafią być horrendalnie wysokie. Zapewnijmy sobie zabezpieczenie pod postacią sumy gwarantowanej, dzięki czemu za ewentualne koszty leczenia (nawet, jeżeli będzie chodziło o zatrucie żołądkowe) zapłaci ubezpieczalnia.

Warto również sprawdzić, czy ubezpieczenie zapewnia takie dodatki, jak ochrona bagażu. Jako turyści nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak często mamy do czynienia z zaginięciami lub zniszczeniem bagażu. Trafia się to bardzo często, dlatego lepiej ubezpieczyć się w tym względzie, niż spisywać swoje wakacje na straty. Ubezpieczalnia jest w stanie ponieść straty, jakie wynikną z tego względu.