Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń (https://superpolisa.pl/faq/jak-dziala-porownywarka-ubezpieczen/) to narzędzie, które powstało specjalnie dla nas – klientów. Wydawałoby się, że nie musimy nikogo przekonywać do skorzystania z niej, ale wciąż wiele osób się waha. Dla nich właśnie przygotowaliśmy argumenty, które przemawiają za korzystaniem z porównywarek ubezpieczeń.

Różniące się ceny polis dla każdego z kierowców

Firmy ubezpieczeniowe w bardzo różny sposób ustalają ryzyko wystąpienia ewentualnej szkody. Co po niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę przy wycenie takie zmienne jak: roczny średni przebieg, liczba przewożonych dzieci, a nawet coś całkiem zaskakującego – nasz stan cywilny. Inne towarzystwa ubezpieczeniowe ograniczają się tylko do informacji podstawowych, jak zniżki właściciela pojazdu, pojemność silnika oraz jego moc. W związku z powyższym każde towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje nam inną cenę polisy. Co więcej różnice pomiędzy opcją najtańszą, a propozycją najdroższą mogą wynosić nierzadko 100, a nawet i więcej procent. Z czego to wynika? Wynika to właśnie z tego, że ubezpieczyciele preferują kierowców w różnym wieku, jak i także o różnym stażu prawa jazdy.

Zmiana cen z dnia na dzień

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest niesamowicie dynamiczny. Ceny ofert mogą się nawet zmieniać każdego dnia. Firmy ubezpieczeniowe podnoszą solidarnie stawki podstawowe i to czasem w zatrważającym tempie. Podwyżki te są następstwem między innymi dosyć słabej kondycji finansowej ubezpieczycieli. Sposobem najprostszym, aby znaleźć najlepszą ofertę jest sprawdzenie cen przy pośrednictwie porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych. W innym razie możemy przepłacić za polisę i to sporo.

Mniej ofert u agenta ubezpieczeniowego

Korzystanie z usług oferowanych przez agentów stacjonarnych ma jedną wadę. Otrzymujemy bardzo małą ilość ofert. Nawet gdy natrafimy na multi agenta, to znalezienie dla siebie oferty graniczy wręcz z cudem. Kalkulatory stacjonarnych agentów są w ten sposób tworzone, aby nakłonić do ubezpieczenia u konkretnego ubezpieczyciela. Nie jest to do końca uczciwe.

Zakup ubezpieczenia online

Zakupy przez Internet są naprawdę bardzo przyjemne, jak i także bardzo efektywne. Możemy realizować je z dowolnego miejsca, nie tylko wykorzystując komputer, ale także tablet czy też smartfon. Większość kalkulatorów dostosowana jest do wyświetlania się prawidłowego także na mobilnych urządzeniach. Od razu po wyliczeniu mamy wgląd w szczegóły danej oferty. Możemy do tego skorzystać z porady konsultantów telefonicznych. Oczywiście porada ta jest całkowicie darmowa. Poza tym, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także rabaty dodatkowe podczas realizowania zakupu polisy całkowicie internetowo. Jest to kolejna korzyść przemawiająca za zakupem internetowym i korzystaniem z porównywarki ubezpieczeń.