Dlaczego warto zdecydować się na polisę podczas podróży?

Podróżowanie daje nam ogromną satysfakcję i pozwala poznać wiele fantastycznych miejsc. Coraz więcej miejsc jest dla nas dostępnych. Pamiętajmy o tym, że podróże sprawiają, iż jesteśmy w stanie więcej dowiedzieć się o świecie. W tym wszystkim nie zapominajmy o swoim i swoich bliskich bezpieczeństwie. Dlaczego ubezpieczenia turystyczne to tak ważna rzecz? Niektóre osoby twierdzą, że jest to naciąganie na dodatkowe pieniądze turystów. Czy tak faktycznie jest? Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup polisy na podróż, w szczególności za granicę.

Bezpłatna pomoc medyczna

Będąc posiadaczem polisy podróżnej, nie musimy martwić się o ewentualne koszta pomocy medycznej. Wszystko zostanie pokryte w ramach ubezpieczenia turystycznego. Pamiętajmy! Jako osoby pochodzące z Polski, nie podlegamy pod opiekę medyczną kraju w którym się zatrzymaliśmy na wakacje. Za wszystko będziemy musieli płacić, a w niektórych krajach (w szczególności w tych znajdujących się na drugim końcu globu) koszty leczenia są bardzo wysokie. Chyba, że nasza polisa gwarantuje nam zwrot kosztów poniesionych za leczenie do pewnej sumy.

Ubezpieczenie OC

Tak samo jak w przypadku samochodu, tak samo ubezpieczenia turystyczne posiadają zapis odnośnie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli przez przypadek doprowadzimy do zniszczenia czyjegoś mienia, ubezpieczyciel wypłaci drugiej stronie należyte odszkodowanie. Przykładowo – zjeżdżając na nartach na stoku, wjedziemy w inną osobą przez przypadek, niszcząc jej odzież, czy też sprzęt sportowy. OC w polisie turystycznej będzie zapewniało nam dobrą ochronę, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o finanse.

Pomoc w górach

Ratownictwo górskie w Polsce jest bezpłatne. Takich przypadków jest mało. W zdecydowanej większości krajów za pomoc medyczną ratowników górskich musimy płacić. Ubezpieczenie turystyczne zapewni nam pokrycie ewentualnych kosztów – o ile nasza polisa to obejmuje. Tutaj należy się bardzo ważna uwaga – sprawdzajmy OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy.

Ubezpieczenie NNW w górach

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) zapewniają pomoc, jeżeli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czasem konsekwencje pewnych wypadków potrafią ciągnąć się za nami przez długi czas. Warto więc zapewnić sobie finanse na rehabilitację, jeżeli będzie taka konieczność. Jeżeli zostanie nam udowodniony trwały uszczerbek na zdrowiu, to można również liczyć na odszkodowanie w tym względzie – o ile ktoś miał dobre ubezpieczenie na podróż.